Dana Drábová: S klidnou myslí a otevřeným srdcem v roce 2024 obstojíme

27.12.2023

"Všem, i sobě, bych přála, abychom nepodlehli únavě a stále pamatovali na ty, kteří jsou v daleko horší situaci než my," vyslovuje své přání do dalšího roku Dana Drábová.

Zdroj rozhovoru: www.seznamzpravy.cz 

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová byla letos v květnu prvním hostem v projektu Seznam Zpráv Galerie osobností. Rozhovor o její životní cestě, názorech na věci veřejné i politicích, s nimiž se ve své funkci za dlouhých 23 let potkala, patřil k nejúspěšnějším. Danu Drábovou proto požádali redaktoři www.seznamzpravy.cz v polovině prosince o zhodnocení letošního roku a přání do roku 2024.

Co pro vás zůstane symbolem roku 2023?
Na jedné straně čistokrevné bestiální zlo, kterého je člověk schopen ve jménu něčeho, co považuje za víru či poslání. Na druhé straně pak prosté hrdinství, se kterým lidé dokážou s tímto zlem bojovat a chránit sebe i své blízké.

Kdo je pro vás osobností roku 2023?
Každý člověk, který dokázal projevit soucit a solidaritu. Který neváhal, často i z mála, pomoci potřebnějším, než je on sám.

Co považujete za svůj největší úspěch letošního roku?
Nenechala jsem se jen tak strhnout k rozčilení a nespravedlivému odsouzení lidí kvůli jejich výrokům a činům. Někdy mi to dalo dost práce.

Z čeho jste letos čerpala nejvíc energie, a vyvažovala tak příliv negativních informací?
Jako vždycky. Z procházek v přírodě, knížek a šansonů. Také z pozitivní energie mých blízkých lidí.

Co byste přála do roku 2024 sobě i ostatním?
Všem, i sobě, bych přála, abychom nepodlehli únavě a stále pamatovali na ty, kteří jsou v daleko horší situaci než my. Prosím všechny, kteří se již cítíte vyčerpaní a zvažujete další možnosti své pomoci, abyste vytrvali a pomáhali dále všem potřebným, dětem, seniorům, rodinám či komunitám tuto nelehkou dobu překonat. Věřím, že i v této zkoušce, jako v mnohých předtím, obstojíme. S klidnou myslí a otevřeným srdcem.

Celý rozhovor najdete na www.seznamzpravy.cz 

© 2018 WIN Czech, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!