Blog

Karolína pracuje v Jaderné elektrárně Dukovany v útvaru pravděpodobnostní hodnocení bezpečnosti. Možná ji znáte pod příjmením Osičková, to už ale neplatí. Karolína se 15. července provdala. S Karolínou jsme mluvily o jejím velkém dni, ale také třeba o tom, co jí táhlo ke studiu jaderné fyziky na katedře jaderných reaktorů na ČVUT v Praze.

32 vybraných studentek a studentů českých vysokých se od včerejšího dne účastní unikátní Letní univerzity v Jaderné elektrárně Dukovany. Na programu mají odborné přednášky i pobyt v nejpřísněji střežených prostorách jaderné elektrárny.

V Dukovanech úspěšně složilo jadernou maturitu rekordních 101 studentů. "Jaderná vysvědčení" předávaly členky rady WiN Linda Navrátilová z útvaru strategický nábor ČEZ a Jana Štefánková za jadernou komunikaci.

Nejen to jsme se dozvěděli ve webináři WiN. Fyzioterapeut Adam Štefánek poutavě prezentoval jak ideálně nahradit pohyb, když většinu času sedíme před monitorem nebo v autě či jiném dopravním prostředku. Rizika nehýbání se je možné eliminovat jednak správným nastavením pracovní plochy, sedu, ale i osvětlením, ale také častějším i třeba...

V pátek 28. dubna jsme se vydali společně se zástupci organizace JARO pro Dukovany (JAderní ROdiče) uklidit okolí Jaderné elektrárny Dukovany. Nebylo nás moc, ale zvládli jsme toho mnoho. Nasbírali jsme několik pytlů plných odpadků. Počasí vyšlo skvěle. Ať vydrží příroda čistá!

Připojte se k webináři o zdraví, kompenzaci sedavého zaměstnání, o zdravých návycích během práce, ale také ve stravování, spánku nebo dechu. Přednášet v on-line prostředí bude Mgr. Adam Štefánek, fyzioterapeut AC Sparta, absolvent Karlovy univerzity obor fyzioterapie prof. PaedDr. Pavla Koláře. Zde se připojíte.

Srdečně zveme na jarní úklidovou akci v okolí JE Dukovany. Pracovní pomůcky i občerstvení zajištěné!

O více než dvacet procent stoupl za posledních tři roky podíl žen, které pracují v českých jaderných elektrárnách. Aktuálně jich je zde zaměstnáno 317, což je o 12 % víc než před třemi roky. Celkově se počet žen v tomto donedávna téměř ryze mužském prostředí přiblížil 11 procentům. Tři dívky se také aktuálně připravují na prestižní pozici jaderných...

Mezinárodní den žen připadá každoročně na 8. března, připomínáme si svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen za volební právo žen v roce 1908.

Ženy v jádře uspořádaly letošní první webinář, který navazoval na předchozí úspěšná edukativní on-line setkání. Petr Kuča ze Státního ústavu radiační ochrany vysvětlil, co je to Safecast a jak mohou laici jednoduše monitorovat radiační situaci ve svém okolí i po celém světě.

© 2018 WIN Czech, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!