Na virtuální kávě se studentkou VŠB Kristýnou.

13.04.2021

Kristýna Zimmermannová je studentka Vysoké školy báňské, WINka a zapálená jaderňačka (na fotce vpravo, výstup z chladicí věže :). Nemohly jsme se bohužel v době nouzového stavu sejít na společné kávě. Tak si  ji alespoň dáváme samostatně u monitorů svých počítačů u příjemného rozhovoru.

Ahoj Kristýno, mohla bys nám říci něco málo o Tvém studiu? Jakou studuješ školu a obor, v kolikátém jsi ročníku?

Ahoj, zdravím Tě Lindo i všechny, kdo budou náš rozhovor číst. Studuji Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu Ostrava na Fakultě bezpečnostního inženýrství. Jsem v posledním 4. ročníku na bakalářském studiu na oboru Technická bezpečnost osob a majetku.

Když byl před rokem vyhlášen stav nouze, jak dlouho sis myslela, že budeme "doma"?

Když se vyhlásil před rokem nouzový stav, museli všichni čeští studenti druhý den odejít z ostravských kolejí. Bylo to nečekané a velmi rychlé. Na kolejích jsem trávila většinu svého času, takže jsem tam měla většinu věcí. Měla jsem ale na rychlé odvezení všeho jen jeden batoh. Nikdo nevěděl, jak dlouho to bude trvat, ale se spolubydlícími jsme si říkali, že budeme pryč maximálně 14 dní. Tomu jsme přizpůsobili balení věcí, potraviny i květiny, které jsme měli na pokoji. Na koleje jsem se vrátila po měsíci, abych se kompletně vystěhovala, protože až do konce semestru jsem tam nemohla bydlet.

Dá se říci jaká jsou pozitiva a negativa studia "na dálku"?

Máš více času na rodinu a na své koníčky, více různých webinářů, více digitalizovaných knih pro studium a hlavně zdokonalení se v komunikaci přes PC. V tom vidím hlavní pozitiva. Hlavní negativum vnímám v nedostatku kolektivu svých přátel a kolegů. Nemáme tolik možností předávat si zkušenosti s psaním bakalářské práce, vyměňovat si názory na studium, ale hlavně se nemůžeme tak moc navzájem motivovat ve studiu, než kdybychom se viděli každý všední den na fakultě. Další negativa podle mě jsou nemožnost praktických cvičení a stáží, které jsou součástí mého studia, omezené předávání vědomostí přes PC, časově a psychicky náročnější zkouškové období kvůli obavám z připojení k internetu atd.

Tedy spíš nevyhovuje tato distanční výuka a raději bys zpět do školy ...

Ano, já osobně bych se vrátila zpátky do školy se vším všudy. Je pravda, že některé přednášky by šlo přednášet přes PC, ale osobnímu kontaktu s vyučujícími se nic nevyrovná.

Co děláš, aby sis v této době udržela dobrou náladu a pozitivní mysl?

Tato doba mi pomohla v tom, že vidím věci jinak než dříve. Uvědomila jsem si, že nic v životě není samozřejmé. Snažím se každý den využít naplno. Hodně sportuji, věnuji se rodině a nyní pracuji na mé bakalářské práci, která mou mysl hodně zaměstnává.

Kristýno, děkuji za rozhovor a přeji, ať se dobře daří a můžeš se brzy vrátit zpět do školy. 

Linda Navrátilová, místopředsedkyně WIN Czech.

© 2018 WIN Czech, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!