Stáž v jaderce otevřela Tereze zajímavou pracovní příležitost!

14.10.2020

Tereza Stuchlíková nastoupila před 2 lety coby studentka 2. ročníku VUT v Brně do provozu JE Dukovany na stáž s názvem "ČEZ Experience". Jedná se o program Skupiny ČEZ pro vysokoškoláky, kteří chtějí získat praxi v provozech firmy. Studenti pracují na konkrétním zadaném úkolu a zároveň získávají zkušenosti. Tereza měla vytvořit jednotný záskokový systém pro pracovníky elektrárny. Pro mladou dívku to byla výzva! Čistě mužský kolektiv provozu jaderky, nové prostředí a náročný úkol. Ale Tereza si své místo mezi ostřílenými energetiky vybojovala. Po stáži ČEZ Experience dostala vysněnou pracovní nabídku.

Zeptali jsme se Terezy na podrobnosti práce v elektrárně.

Terezo, můžeš nám říci, kdo nebo co Tě do elektrárny Dukovany přivedlo?

Přihlásila jsem se do programu ČEZ Experience a v červnu 2018 jsem začala pracovat jako specialista pro podporu IT. Během tří měsíců jsem dostala za úkol vytvořit jednotný záskokový systém pro pracovníky elektrárny. Na stáž jsem chodila každý týden ve čtvrtek a v pátek. I přes to, že byla stáž bezplatná, načerpala jsem cenné informace o jaderné elektrárně. Pracovníci provozu mě provedli po technologii - byla jsem se podívat na blokové dozorně, na reaktorovém sále a prošla jsem se i po venkovních objektech. Zúčastnila jsem se ranní operativní porady a nakoukla pod pokličku řízení provozu. Program mé stáže tedy vypadal tak, že jsem ve čtvrtek měla pochůzku s technology a v pátek se věnovala svému úkolu.

Co se dělo po tom?

Po absolvování stáže mi byla nabídnuta brigáda na stejné pozici a mohla jsem tak ve své stáži pokračovat, ovšem již za finanční ohodnocení. Postupně jsme začali záskokový systém vylepšovat, ale zároveň jsme věděli, že řešení v excelu není dlouhodobě udržitelné. Mluvilo se i o nové aplikaci. Díky tomu jsem navázala kontakt s kolegy z týmu Aplikační podpora. Vzhledem k mému vzdělání to byl nejvhodnější útvar, kde bych se mohla po škole dále profilovat. Poté přišla pracovní nabídka, já se přihlásila do výběrového řízení a 1.9. jsem podepsala smlouvu na pozici Business analytik. Líbí se mi, že nyní budu pracovat na nových věcech a v přímém přenosu sledovat, jak se záskokový systém vylepší tím, že bude v nově chystané aplikaci.

Jak hodnotíš tuto zkušenost?

Díky zkušenosti s ČEZ Experience jsem si mohla vyzkoušet, jaké to je pracovat v jaderné elektrárně, nasát atmosféru na pracovišti ještě před tím, než jsem zde začala pracovat a nasbírat cenné kontakty pro mé budoucí zaměstnání. Jsem za tuto zkušenost velice vděčná a ani chvíli bych neváhala se přihlásit znovu.

Čím se bavíš ve volném čase?

Jelikož pracuji a do toho ještě studuji poslední ročník magisterského studia, moc mi toho volného času nezbývá. Pokud se ale nějaká chvilka objeví, ráda si s kamarádkami zajdu na kávu, projedu se na kole nebo zasednu k nějaké napínavé detektivce.

Proč ses přihlásila do spolku WIN - ženy v jádře?

Do tohoto sdružení jsem se přihlásila především proto, že se mi velmi líbí, co WIN Czech dělá. Podpora žen, co se rozhodly pracovat nebo být nějak spojené s jádrem. Myslím si, že by se měly ženy ve všech technických oblastech podporovat. Ať už je to jádro, IT nebo třeba chemie. Už nyní se těším na prohlídky a exkurze na zajímavá jaderná místa. Je to skvělé, že se šíří povědomí o jádře dál a ráda toho budu součástí.

© 2018 WIN Czech, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!