Ženy v jádře se setkaly online

04.12.2020

Koronavirová situace zatím nepřála osobním setkáním, proto se "winky", tedy členky profesního sdružení Woman in Nuclear, setkaly koncem listopadu ve virtuálním světě. "Svolaly jsme rozšířenou Radu WIN pomocí komunikační platformy Teams. Na programu byly nejen novinky, ale také sdílení zkušeností a plány na příští rok," přibližuje předsedkyně Larisa Dubská a dodává, že tato forma byla elegantním řešením vzájemného setkání, zvláště v případě, když členkami WIN jsou ženy napříč celou republikou.

V první části se představila nově zvolená místopředsedkyně Linda Navrátilová. Bydlí v Třebíči, je vystudovaná pedagožka, v Jaderné elektrárně Dukovany se věnuje strategickému náboru a komunikaci s partnerskými školami ČEZ. Následovala debata věnovaná vytvoření dílčích buněk v rámci WIN, aby se ženy mohly častěji setkávat ve svých regionech. "Zkušenost z letošního roku ukázala, jak je důležité vidět se tváří v tvář. Komunikační technologie jsou dobrým nástrojem, ale nenahradí atmosféru, která je v místě, kde jsou lidé osobně přítomni," říká Linda Navrátilová. Také proto padaly zajímavé návrhy na společné aktivity a exkurze na příští rok.

Winky jsou moderní ženy s mnoha zájmy a mohou se inspirovat navzájem. Proto na webu www.winczech.cz vznikla rubrika Na kávě s..., kde se prezentují zajímavé rozhovory, a to nejen s členkami. "Potěšil mě návrh některých našich členek s nabídkou seminářů, které by připravily pro WIN. Uvažujeme také o uspořádání webináře pro veřejnost," popisuje předsedkyně Larisa Dubská.

Aktivně se zapojila do činnosti sdružení Karolína Osičková, jaderná inženýrka z Dukovan, která spravuje instagramový účet WIN Czech. "Nápady Karolíny jsou skvělé, díky jejímu jadernému vzdělání a také skvělým dovednostem v oblasti sociálních sítí se jí daří zábavnou formou přibližovat fascinující svět oborů využívajících ionizující záření a radionuklidy," podtrhuje Eva Fruhwirtová, členka WIN a novinářka.

V závěru si ženy sdělily své nápady pro příští rok a také probraly to, jak zvládají pracovat v této nelehké době. Rozloučily se s energií, kterou si vzájemně na dálku poslaly.

© 2018 WIN Czech, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!